Дубовецька філія НВК "Лозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ"

Як вибрати книгу дитині

Інтелектуальне, моральне та творчий розвиток малюка неможливо без книг. Здавна книги вважаються кращим джерелом знань і виховання для дітей. Грамотно вибираючи дитячі книжки, ви можете прищепити дитині любов до читання з дитинства. Якщо на самому початку це можуть бути розвиваючі книги для самих маленьких, то чим доросліше дитина, тим більше в книги тексту і смислового навантаження. Про те, як правильно вибрати дитячу книгу, ми розповімо в цій статті.

Інструкція

  1.  У дитинстві дитини, безсумнівно, зацікавлять розвиваючі книжки-іграшки. Такі книжки можуть бути зроблені не з паперу, а з твердого кольорового картону або з гуми, в них може бути вбудована плюшева або гумова іграшка. Дитина ще не усвідомлює, що це саме книга — але те, що вона розповідає йому якусь історію, він зрозуміє дуже швидко.
  2.  Підбирайте розвиваючі книжки для малюка, виходячи з того, наскільки яскраві і цікаві картинки в ній знаходяться, а також, чи є в книзі простий і зрозумілий для дитини текст, який ви будете читати йому вголос. Прості дитячі вірші і казки будуть найкращим варіантом знайомства малюка, який ще не вміє читати, з книжкою.
  3.  У два-три роки дитині вже можна купувати повноцінну дитячу книгу з невеликої кількості сторінок, з яскравими малюнками та великим текстом. Малюнків в таких книгах має бути більше, ніж тексту — у дворічному віці діти ще не вміють читати і пізнають книгу через розглядання картинок.
  4.  У чотири роки багато дітей вже мають основний навик читання, або як мінімум вивчають з мамою алфавіт. Купуйте малюкові книги, які збільшать його кругозір і культурну освіченість — збірки казок, книги про природу і тварин, прості і яскраві дитячі енциклопедії.
  5.  Такі книжки не повинні бути занадто важкими — дитині не повинно бути важко тримати їх у руках під час читання. До п’яти років допитливість малюка зростає ще більше. Тут знову актуальними є дитячі енциклопедії, розповідають малюкові про устрій світу навколо нього.
  6.  Купуйте для дитини розвиваючі книжки-іграшки та книжки-розмальовки, де дитині потрібно виконати прості головоломки та завдання, щоб перегорнути сторінку.
  7.  Вибирайте книги, розмір яких зручний для дитячого зору — не дуже маленькі, але і не дуже великі, з досить великим і контрастним шрифтом на щільному білому папері.
  8.  Завжди звертайте увагу на малюнки та ілюстрації в книжках купуються — ці ілюстрації дуже важливі для дитячого сприйняття реальності, тому намагайтеся вибирати книги з розумними й адекватними картинками.